Proč si dopřát dřevostavbu

Dřevěné konstrukce z masivních fošen, zpevněné OSB deskami a opatřené z obou stran izolačními vrstvami jsou jednou z možností, jak realizovat svůj sen o vlastním bydlení. Dřevostavba má vůči zděným objektům několik výhod a nejde o technologie podřadné, jejichž životnost je příliš krátká na to, abychom do ní investovali své peníze. Dřevo je základní surovinou pro výstavbu domů v mnoha státech světa a mezi nimi zejména v oblastech severských, kde jsou výrazně delší a krutější zimy, než u nás v Česku.

náměstí v Telči

Jestliže je konstrukce a její opláštění dobře navrženo, váš dům vás pravděpodobně přežije a mohou jej pak užívat vaše děti či vnoučata. A v zásadě ani na první pohled nepoznáte, že jde o dřevostavbu, její vzhled se příliš neliší od domů vystavěných z cihel či tvárnic. Máte-li nějaké pochybnosti o životnosti dřeva, zajištěného vůči povětrnostním vlivům, z něhož se staví rodinné domy na klíč, a nepřesvědčí vás ani některé nezávislé reference, např. manželů Žemličkových nebo Iva Krejčí HB stavby, měli byste se o tom přesvědčit sami u některého ze vzorových objektů, anebo navštívit místa, kde se s dřevostavbami počítá již desítky či stovky let, např. ve Švédsku nebo na severu Kanady.

podzim na Vysočině

Proč stavět na Vysočině

Kdo má možnost zvolit si lokalitu, kde chce žít, a vybere si právě Vysočinu, získá poklad, který lze stěží vyvažovat penězi. Českomoravská vrchovina patří k nejkrásnějším místům na celé planetě, je tu čistý vzduch a čistá příroda, nezasažená průmyslem, mnoho lesů, více klidu a méně shonu, překrásné přírodní a historické památky.

Doporučit bychom vám k bydlení mohli mnoho míst v okolí Žďáru nad Sázavou, Nového Města na Moravě, Hlinska, Havlíčkova Brodu, Dačic, Telče, Slavonic, Humpolce, Pelhřimova, Pacova, Černovic, Kamenice nad Lipou, Přibyslavi, Jihlavy a dalších míst.