Velká spousta lidí považuje Grónsko za součást Evropy, a částečně mají pravdu – tento ostrov spadá pod nadvládu Dánů. Ovšem geograficky patří pod Severní Ameriku.
–          Něco málo z historie
–          Jako úplně první objevili Grónsko Vikingové, kteří zde ztroskotali někdy na počátku desátého století. bouře je vyvrhla na tyto zmrzlé břehy.

Grónsko tak objevili celého půl tisíciletí před Kolumbem. Vikingové na tuto planinu většinou skončili po vyznání ze své vlasti, tou nejčastější byl Island. Vikingové se pokusili ostrov obsadit, založit zde kolonie a žít tady, ovšem byla zde taková zima, že většina obyvatel odtud otekla.
Podruhé se o osazení země pokusili Inuité, které dnes známe pod jménem Eskymáci. Ti dodnes tvoří více než tři čtvrtiny místního domorodého obyvatelstva. Dánové, kteří tuto zemi obsadili někdy v šestnáctém století, se díky této zemi stali největší koloniální velmocí, která si své kolonie udržela až dodnes, na světě.

Proč sem přijet?

–          Na východním pobřeží můžete v letních měsících pozorovat polární záři
–          V létě zde bývá i dvacet stupňů, což e velice příznivé, takže můžete objevovat zdejší přírodu
–          Můžete zde také zažít nádhernou podívanou během polárního dne – sluneční den i o půlnoci
–          Pozorovat zde můžete z uctivé vzdálenosti také polární medvědy a vlky
–          Narazíte samozřejmě na tury nebo soby
–          Při troše štěstí narazíte na polárního zajíce
–          Mnoho turistů sem jezdí pozorovat tuleně

Navštivte barevné město Nuuk
Jedná se o nejmenší metropoli, tedy hlavní město, na světě. Žije zde sotva dvanáct tisíc obyvatel. Největším trhákem je zde „pracovna Santa Clause“, který tady má i poštovní schránku na dopisy.

Kulinářské speciality spíše děsí
Gurmáni světa tady však nejspíš neuspějí. V Grónsku se jí hlavně vnitřnosti, sobí žaludky plněné lišejníky. Maso se tady jí převážně syrové – včetně krve, i ta se zde požívá.