Virtuální svět přináší pro mnohé zábavu a povyražení. Virtuální kancelář je ale cennou službou. Je to jako v oné pohádce, kdy dcerka rybáře dojela, tuším za princem, oblečená, neoblečená, přijela, nepřijela atd. Virtuální kancelář má sice adresu, vaše společnost s ručením omezeným může mít dokonce na této adrese sídlo zapsané v Obchodním rejstříku. Jenže na této adrese vám nepatří vůbec nic. I ceduličku na stěně oznamující přítomnost vaší společnosti máte jen pronajatou. K čemu je to tedy dobré?

Zámek nepotřebujete

Vysvětlím. Nejdřív si uvědomte, v jaké době žijeme. Každý z nás vlastní počítač s takovou kapacitou paměti, o které by se ještě před 30 lety nezdálo ani mamutím podnikům. Kdo chce, má přístup na celosvětovou internetovou síť. Kdo chce, má na internetu své vlastní prezentace. Každý má mobilní telefon, přičemž většina vlastní ten s přívlastkem chytrý. Hovory uskutečňujeme, odkud chceme. Z domova, na ulici, v restauraci, na dovolené u moře. To samé platí i o psané korespondenci. Cokoliv včetně datově obsáhlých dokumentů a fotografií pošleme jednoduše, kdekoliv a kdykoliv se připojíme na data. K čemu tedy bychom asi tak potřebovali reálnou kancelář? Při troše snahy k ničemu. Možná jen, kdybychom nechtěli ostatní členy vlastní domácnosti obtěžovat svou pracovní aktivitou. Ale to se dá přece zařídit vytvořením domácího pracovního koutu, případně zřízením pracovny.

Ušetříte nemálo peněz

Takže kancelář nepotřebujeme, OK. Jenže ze zákona musíme mít pevnou adresu. Kdysi to bylo zamýšleno tak, že vás na této adrese kdykoliv může zastihnout úřad, může vám tam posílat obsílky. Jenže dnes s vámi úřady komunikují pouze přes datové schránky. Význam pevné adresy podnikatelů ztrácí na opodstatnění. Dokud se ale zákony nezmění, můžete si zajistit „kancelář“ a získat stálou adresu formou u virtuální kanceláře https://kancelar29.cz/virtualni-kancelar-sidlo-firmy-ostrava/. Řešení hodné chytré horákyně.