Každý z nás je jiný a liší se od ostatních. Není to pouze vzhledem, ale zejména povahou, kterou máme geneticky danou. Někteří z nás jsou plaší, tiší a klidní jedinci, jiní zase výbušní, panovační nebo až cholerici. Ať už máte jakoukoliv povahu a víte, že se najde pár maličkostí, které byste chtěli změnit, můžete se o to pokusit vaší pílí a odhodláním.
dívka u tratě

Změna k lepšímu

Patří mezi vaše povahové vlastnosti všechny špatnosti, kterými se není nutné chlubit? Někdy se všemožně snažíme chovat nebo zareagovat v některých situacích jinak, ovšem něco uvnitř nás nám brání, aby tomu tak bylo.
Musíte si uvědomit, že i geny můžou za to, že se necítíte jako nejlepší člověk na světě a občas se chováte tak, jak se to neočekává.
Co však můžete, je pokusit se odvrátit vaši negativní stránku tím, že si dopřejete relaxační cvičení. Taková meditace nebo jóga, dovedou skutečné zázraky nejen s vašim tělem, ale i myslí.

Jako leklá ryba

Provází vás celý život pocit, že jste nic nezkusili, nic dobrodružného nezažili a pořád stojíte někde v koutě, kde si vás nikdo nevšímá místo toho, aby o vás lidi věděli? A nechcete to náhodou změnit? Vaše křehká duše je natolik ustrašená z toho, že byste najednou byli vidět a slyšet, že se pro jistotu nezúčastňuje žádných větších událostí. Musíte si položit otázku, čeho se vlastně bojíte.
V takovém případě je dobrá podpora přátel. Možná jenom potřebujete podstrčit a být na chvíli nepřehlédnutelní. Držte se lidí, kteří jejich život žijí naplno a nemějte obavy z toho, zařadit se mezi nich.
tanec na cestě

Jednou takový – navždy takový?

Říká se, že pokud je člověk takový, jakého ho známe, není už šance k tomu, aby se jednou změnil.
V některých lidech čteme jako z otevřené knihy, ale jiní jsou pro nás zase velkým otazníkem. Co si však nepřipouštíme je to, že je možné změnit se od základů, a to v dobrém i ve zlém, pokud nás ovlivňují okolnosti, prostředí nebo i lidi kolem nás.
Jsou to právě podněty, které nás nutí projít si změnou, která je i v případě povahy – možná.