Jak jsou na tom vaše odpady – staráte se o své odpadové potrubí, anebo je vám to úplně jedno a neřešíte to? Pak by vám instalatér zřejmě poradil, abyste pozměnili názor a prováděli preventivní čištění odpadů např. louhem sodným. Zároveň byste měli vědět, že do kuchyňského dřezu ani do útrob toalety byste neměli vhazovat, co vás napadne, například bramborové slupky, stelivo domácích mazlíčků, hygienické tampony a vložky, papírové ubrousky a kapesníky anebo skořápky od ořechů. Vyhnete se tím zbytečnému zásahu instalatérského havarijního servisu.

instalatérské rozvody

Jste připraveni na únik vody – na únik vody nemůže být nikdo připraven, protože k němu dojde bez ohlášení, jakožto moment překvapení. Ale příprava spočívá v tom, mít již zjištěný kontakt na instalatérskou firmu, abyste v takové situaci mohli ihned zasahovat. Dojde-li k úniku vody ve vašem domě nebo bytě, neotálejte a volejte instalatéry v Praze ihned, protože voda se může dostat do elektroinstalace a způsobit vážné škody na majetku anebo smrtelný úraz.

Čištění topení – v jakém stavu je vaše topení? Pokud máte podezření, že radiátory špatně topí, i když jsou odvzdušněné, mohou být zanesené nečistotami – převážně kaly. Instalatéři vám mohou topení odborným způsobem vyčistit.

vodoměr na potrubí

Plynové spotřebiče – instalatéři zajišťují i nonstop havarijní servis a ten lze využít i tehdy, dojde-li k poruše plynových spotřebičů anebo dokonce k úniku plynu. Instalatér se postará o váš plynový kotel, o karmu na ohřev teplé vody nebo plynová kamna. Instalatéry volejte i tehdy, zjistíte-li někde únik plynu.

Vápenec v potrubí – instalatéři zasahují i v situacích, kde došlo k zanesení spotřebičů nebo potrubí vápenitými usazeninami. Mohou vám také doporučit změkčovače vody. Takováto závada se vám může přihodit například u bojleru, v jehož tělese bude velké množství vodního kamene a bude nutné jej odstranit.