Bublinky stokrát jinak

Odesílání zboží v papírových obálkách je již téměř minulostí. Vytlačují je ze všech směrů plastové obálky A4, A5 a dalších specializovaných formátů, používají se v kancelářích, v domácnostech, a to nejen pro přepravu zboží, ale i pro jejich optimální skladování. Výhody plastu jsou jednoznačné – dlouhodobá trvanlivost, odolnost vůči otěru, prachu a vlhkosti, ne tak snadno se poškodí jako jejich papíroví souputníci.
Papír však není úplně zatracován a využívá se jako povrchový materiál pro papírové obálky s bublinkovou fólií uvnitř. Papírový polep je navíc napuštěn voděodolnou vrstvou. Vzduchové bublinky zachycené plastovou fólií nachází uplatnění v tolika odvětvích, že by bylo obtížné je všechny vyjmenovat. Nejčastější z nich jsou přepravní obálky buď jako samostatné fólie, nebo v papírovém kartonu. Chrání předměty před poškozením a povětrnostními vlivy, zejména vodou a vlhkostí.
blistrové fólie.jpg

Pomocník při stěhování a skladování

Obálky jsou ideálním společníkem při skladování drobných předmětů v domácnosti, které jsou náchylné na poškození, bublinky tlumí nárazy, chrání před poškrábáním a vlhkostí. Bublinkové fólie se však neprodávají pouze navíjené v rolích, kromě obálek je lze zakoupit i jako sáček se samolepicí klopou nebo proužkem. Takové materiály jsou většinou transparentní, máte tedy přehled o tom, co se nachází uvnitř. Pro zvýšení ochrany proti poškození jsou k dispozici i dvou a třívrstvé sáčky a pytle.
Fólie s bublinkami je nejčastěji využívaným typem zabezpečení předmětů při stěhování. Do obálek a sáčků lze vkládat sklo a porcelán, fólií se obaluje elektronika, nábytek, svítidla, skleněné výplně polic a mnohé další.
bublinková fólie.jpg

Solární plachty a dokonalý antistress

Jedním ze zajímavých způsobů využití jsou solární plachty jako ochranná vrstva na hladině vody v zahradním bazénu. Vzduch v bublinkách se vlivem slunečního záření zahřívá a fólie funguje jako tepelný most, který prohřívá povrchovou vodní vrstvu a tím spoří náklady na její ohřev. Bublinky zatavené v plastu zkrátka napomáhají člověku využívat fyzikálních zákonů ku prospěchu, a kdo si někdy zkusil alespoň padesát bublinek nechat popraskat mezi prsty, dobře ví, o jak účinný antistres se jedná.