Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte plastová okna? Myslíte si, že jsou mnohem lepší než dřevěná okna, která ještě bývají často ve straších domech? Plastová okna mají své zastánce i odpůrce.
modré okna
 
Proč chtít plastová okna?
Můžu zde uvést svoji vlastní zkušenost. Bydlel jsem v domě, kde byly stará dřevěná okna. Nedokážete si představit, jaká tam byla v zimě zima. Okny pořádně táhlo, a i když člověk topil na maximum, tak mu byla pěkná zima. Když byly ty mrazy, tak to bylo fakt nesnesitelné, že jsem musel kolikrát sedět i v bundě. Dostáváme se k tomu, že plastová okna jsou rozhodně mnohem lepší. Nyní bydlím v bytě, kde jsou plastová okna a nemůžu si je vynachválit. Žádný průvan se nekoná, okna perfektně těsní a nepropouští zimu. Velká výhoda plastových oken je právě v tom, že opravdu dobře izolují, takže člověku není zima. Tím pádem ušetří i za energie, protože nemusí zdaleka tolik topit, jako by to bylo u klasických dřevěných oken. Další velkou výhodou je izolace od okolního hluku. Pokud bydlíte v domě, který má okna do ulice, tak rozhodně oceníte. Je úplně něco jiného, pokud máte dřevěná okna a plastová. Plastová okna zkrátka mají hodně výhod a není potřeba se jich bát. Ušetříte i mnoho peněz za energie.
 déšť v noci
Jaké jsou nevýhody?
Někdo namítá, že je nevýhoda v tom, že plastová okna právě nepropouštějí žádný vzduch. Ale od toho se přece větrá. Okna mají pořádně těsnit, aby člověku nebyla zima a nemusel zbytečně topit. Navíc lze nechat okno mírně otevřené a tím pádem větrá. Nevýhoda je samozřejmě v ceně, kterou za okna zaplatíte, výměna takových oken není levnou záležitostí. Na druhé straně se na to člověk musí dívat z hlediska toho, jak může ušetřit na energiích.
 
Celkově můžu plastová okna jenom doporučit. Je nespočet důvodů, jak vám mohou plastová okna pomoci. Samozřejmě si musíte vybrat tu správnou firmu. V tomto případě rozhodně dejte na doporučení svých přátel a na recenze na internetu. Je důležité si vybrat opravdu kvalitní firmu, která vám odvede dobrou práci. Nebojte si za kvalitu rozhodně připlatit. Pamatujte na to, že kvalitní okna vydrží celý život a nemusíte do nich znovu investovat.