Sociální sítě se stávají čím dál více oblíbenými. Neplatí už jen pravidlo, že jim holdují mladí, ale jejich obliba roste i mezi lidmi pokročilého věku. Zacházení s nimi bývá většinou velice intuitivní a tak není složité pochopit, jak se přihlásit a komunikovat přes ně.
přihlášení na instagram

Co se dá na sociálních sítích dělat a k čemu slouží?

Sociální sítě souží tedy hlavně ke komunikaci s okolním světem, co však s ním budete sdílet, už je pouze na Vás. Své fotky, statusy, příběhy, atd. můžete sdílet pouze se svými kamarády a blízkými, něco také veřejně pro širší skupinu lidí (např.: sdílení ztracených osob, aby se to dostalo mezi největší množství lidí).

Nejoblíbenější sociální sítě v České republice

1.       FACEBOOK – je celosvětově nejznámější a nejoblíbenější sociální síť. Když si založíte svůj účet na Facebooku, můžete na něm sdílet fotky, videa, statusy a jiné.
2.       YOUTUBE – stránka sloužící k přidávání videí.
3.       TWITTER – uživatelé Twitteru sdílí na svých profilech „tweety“, což jsou krátké zprávy o čemkoliv, co Vás v daný moment napadne.
4.       INSTAGRAM – je sociální síť hlavně o obrazcích a tzv. instastories, což jsou krátká videa, které za 24 hodin zmizí.
5.       GOOGLE + – sociální síť, podobná sociální síti Facebook, patří společnosti Google.
6.       LINKEDIN – je profesní, sociální síť, která slouží k tomu, že si na ní založíte profil a vyplníte ho řádně, přidáte životopis a toto všechno Vám může zajistit práci Vašich snů.
7.       SNAPCHAT – sociální síť sloužící k posílání fotek a obrázků mezi uživateli, které po nějaké době sami zmizí.
8.       PINTEREST – slouží jako vaše nástěnka, můžete do svého profilu ukládat Vaše obrázky. Dají se i prohlížet obrázky ostatních a můžete tam najít mnoho inspirativních obrázků k čemukoliv.
struktura stromu
Toto je 8 nejčastěji využívaných sociálních sítí v České republice. Sociální sítě jsou pro všechny výhodou jak zůstat v kontaktu se svými dávnými kamarády, spolužáky, daleko vzdálenou rodinou nebo jsou vhodné k navázání nových kontaktů. Mínusem je ta doba, kterou na nich denně strávíme a že mnoho lidí se na nich stává závislých.