Zelený čaj se používal už v dávných dobách například v Číně k léčení nejrůznějších obtížích. Jeho léčebné účinky jsou tedy známé už mnoho let. Mnoho z nás si zelený čaj vychutnává jen jako přirozenou součást našeho pitného režimu, což je velmi dobře. Zelený čaj obsahuje určité množství kofeinu ale méně než například káva. Můžete tedy vypít více šálků za den než třeba u kávy.

Jaké pozitivní účinky má zelený čaj?

čaj

Prevence rakoviny

To, že by zelený čaj měl takové účinky, ještě není zcela prokázáno, jelikož studie stále probíhají. Nicméně je faktem, že v zemích, kde se hojně zelený čaj pije, se objevuje nižší výskyt rakoviny. Stejně tak pozitivně dopadly i studie prováděné na zvířatech.

Hubnutí

Zelený čaj vám může napomoci, pokud hubnete. Je to hlavně kvůli obsahu kofeinu a katechinu. Je to takzvaný „nakopávač“ vašeho metabolismu. Neznamená to sice, že pokud budete pít litry zeleného čaje, automaticky budete hubnout, ale pokud se o to snažíte, určitě zařaďte zelený čaj do vašeho pitného režimu.

Snižuje cholesterol. http://www.stefajir.cz/%3Fq%3Dvysoky-cholesterol-lecba /span>

Pravidelné pití zeleného čaje vám také může pomoci, pokud máte vysoký cholesterol. Snížení sice není nijak vysoké, ale přispěje k tomu, že si budete držet hladinu vašeho cholesterolu v normě.

zelený čaj

Paměť

Tento čaj vám také pomůže zlepšit krátkodobou paměť a pomáhá k zvyšování pozornosti. Částečně za to opět může kofein, který je v zeleném čaji obsažený. Pokud jste tedy zrovna v práci, a potřebujete se soustředit, dejte si šálek zeleného čaje.

Zelený čaj seženete v nejrůznějších formách. Samozřejmostí je sypaný čaj. Zeleného čaje existuje mnoho druhů, záleží tedy na vašich chuťových preferencích. Také samozřejmě existuje čaj porcovaný. Dále můžete sehnat výtažky ze zelného čaje rovnou ve formě tabletek jako doplněk stravy nebo prášek ze zeleného čaje, který můžete použít i třeba do různých moučníků.