Hledáte perfektní dárek pro své děti, který však využije celá rodina? Dárek poskytující hodiny zábavy a zároveň i pohybové vyžití? Máte-li zahradu, pak není co řešit. Ze všeho nejvhodnější je pro vás hit posledních let, zahradní trampolína.
Zajistí pravidelný pohyb, který není stereotypní a děti baví. Pohyb dopřávající uvolnění, uklidnění i pořádnou námahu a posílení. Takovéto skákání pomáhá soustředit se a rozvíjet pozornost. Díky tomu, ač se to nezdá, dokáže člověka perfektně zklidnit. Toho efektu se s velkým úspěchem využívá i při terapii hyperaktivity nebo specifických poruch učení.

Bezpečnost, o tu se bát nemusíte

Pro všechny, kteří chtějí mít zajištěnu bezpečnost užívání po všech stránkách, je určena trampolína s ochrannou sítí. Ta zamezí velmi nebezpečným úrazům při pádu mimo ni, tedy na tvrdou zem. Vzhledem k výšce sítě 180cm je takový pád vyloučen. Tato síť má navíc trubky vedoucí až k zemi, je tak mnohem stabilnější a bezpečnější, než ostatní na trhu nabízené.
Konstrukce trampolíny je vyrobena z kvalitních a odolných ocelových pozinkovaných trubek, vydrží opravdu hodně. Skákací plocha je k rámu upevněna pružinami a její celková nosnost je 180 kg. Bez obav tedy na plochu můžete pustit i více dětí. A jistě vás potěší i kovový žebřík, po kterém se snadno dostanete na skákací plochu a poté i lehce dolů. To ocení obzvláště ti nejmenší skokani.

Velikost volte podle možností

V závislosti na velikosti zahrady vybírejte i rozměry trampolíny. Ideální však bývá průměr kolem tří metrů. Takový rozměr i s ochrannou sítí zajistí dostatek prostoru pro naprostou volnost při pohybu. Nemusíte se ničeho bát, samotné skákání je jednoduché a brzy se naučíte i složitější kousky.
Skákejte společně s dětmi a dopřejte si, pokud to počasí dovolí, pravidelný a různorodý pohyb na čerstvém vzduchu. Uděláte tak hodně pro vaše zdraví i mysl.