Důležitá pomoc při spánku: správná večeře

Asi dvě hodiny před spaním byste už neměli jíst, pokud je to možné. Jestliže žaludek stále pracuje, máte horší šance na usnutí. Vaše večeře by měla být spíše lehká a poměrně malá.
Důležité je také opatrné využívání stimulujících nápojů. Nepijte kávu a černý čaj na večer. Ovoce nebo bylinné čaje jsou dobrou alternativou. Zdržujte se i většího množství alkoholu a nikotinu ve večerních hodinách. Protože obvykle zpomalují spánek, popřípadě bude méně klidný.
spánek slečny

Rychlejší spánek díky čerstvému ​​vzduchu

Než půjdete spát, můžete se vydat na malou večerní procházku. Měli byste se však zdržet náročného sportu, protože sport spíše povzbuzuje a budete potřebovat ještě delší odpočinek. Přiveďte čerstvý vzduch do své ložnice a větrejte těsně před spaním 5 minut. Existují také rostliny, které jsou vhodné do ložnice, protože zlepšují vzduch v místnosti.
květiny na posteli

Problémy spánku způsobené nevhodným topením a starými matracemi

V noci se teplota těla snižuje. Proto nepotřebujete tak velké teplo jako během dne. Takže v noci snižte teplotu na termostatu. Kromě toho, přikrývka by neměla být příliš silná. Pokud se v noci potíte, je v místnosti jednoznačně příliš horko. Zkontrolujte si postel, jak stará je, jak čistá a jak měkká? Prach na a pod postelí znečišťuje vzduch a vede ke špatnému spánku. Starší postele jsou často opotřebované a nepohodlné. A pokud je matrace příliš tvrdá nebo příliš měkká, možná jste našli příčinu vašich spánkových problémů.
 

Žádné studené světlo před spaním

Většina lidí spí nejlépe, když je tma. Takže vypněte v noci zbytečné světelné zdroje. V čase před spaním byste měli spíše používat teplé než chladné světlo. A i když je to obtížné, večer byste měli být bez počítačů, televizí a mobilů. Světla obrazovek udržují naši pozornost a ztěžují usínání.

 

Psaní myšlenek může pomoci

Pokud jste stresováni a stále vám prolétávají stovky myšlenek hlavou, bude těžké usnout. Můžete si je však zapsat. Těsně před spaním byste už neměli dělat žádné psychicky náročné věci. Relaxujte posloucháním hudby, čtením knihy nebo meditací. Kromě toho byste se měli vyvarovat vzniku šumu. I když vás v noci nevzbudí žádný hluk, stále ho podvědomě vnímáte. Můžete například použít sluchátka, když žijete u hlučné ulice.
 

Vytvořte si záznamy o vašem spánku

Pokud vše ostatní selže, můžete sivést spánkový deník, abyste se dostali ke kořenům vašich spánkových problémů. Zapište si to, co jste udělali během dvou hodin před spaním, co vás trápilo, jak jste usnuli a jak jste se cítili příští ráno. Takový deník může být také užitečným nástrojem, pokud řeknete lékaři přesně o vašich spánkových problémech.