Někteří ohrnou nad možností hledání partnera přes internet nos. Přijde jim to již jako poslední zoufalý pokus, když všechny ostatní možnosti již byly vyčerpány. Ale není důvod tím opovrhovat, takové hledání se může proměnit v docela velké dobrodružství a znám hned několik párů, kde mělo takovéto hledání šťastný konec a skončilo svatbou, stavbou společného hnízda a plozením dětí. A to ti jedinci bydleli v jednom městě, nedaleko od sebe, ale bez internetové seznamky by se nejspíš neměli šanci sejít.
blbnutí u vody

S čím je třeba počítat

·         Nepravdivé informace
Asi největší kámen úrazu, pokud se člověk seznamuje přes internet. Existují tedy i placené seznamky, kde si konkrétního jedince vždy ověřují, aby právě toto riziko eliminovali. Pokud ale chcete ušetřit, musíte se připravit na občasná zklamání. Většina lidí se snaží dělat mladšími, hezčími nebo zcela jinými jedinci, než ve skutečnosti jsou.
·         Neodpovídající foto
Další častý problém, kdy si pomocí filtrů a programů na úpravu fotografií přidáváme vlasy, ubíráme šediny a vrásky a zkrášlujeme obličej a rýsujeme postavu. Ale tak na vzhledu zas ne tolik záleží, důležité je alespoň napoprvé upoutat a pak už přesvědčit protějšek o svých silných charakterových stránkách.
·         Nekalé úmysly
Můžete samozřejmě narazit i na různé bídáky, kterým ve skutečnosti vůbec nejde o seriózní seznámení. A to u obou pohlaví. Proto si zásadně protějšek nezvěte hned na prvních setkáních domů a raději se setkávejte někde, kde se pohybuje větší množství lidí. Setkání by mělo předcházet delší dopisování, ze kterého již můžete někdy vycítit, zda vám ten člověk sedne nebo ne. Pokud ne, jděte od toho.
romantika při světýlkách
I přes rizika, která s sebou internetová seznamka nese, se na ní vyskytuje dostatečné množství seriózních lidí, kteří opravdu hledají partnera do pohody i nepohody a můžete na ní nakonec najít třeba i dobré přátele.