Za úspěšným a spokojeným životem stojí i práce, která vás živí a pomáhá vám k tomu, mít se v životě někdy až luxusně. Vědí to nejen muži, ale i ženy, které se za úspěšnou kariérou ženou někdy až natolik usilovně, že jim společnost nalepuje na čelo nálepku – kariéristky.
výkonná podnikatelka

Co je na skvělé práci, ve které vynikáte špatné?

Prakticky absolutně nic! Ovšem z pohledu společnosti, to má o něco zdlouhavější odůvodnění. Samozřejmě, že je vynikající, pokud vaši práci nejen odvádíte dobře, ale pořád se snažíte i o to, abyste v ní vynikala více. Někdy je cesta za tímto počátečním snem delší, než by se mohlo ze začátku zdát, proto se k vám lidi, kteří ve vás vidí pouze pracovní nasazení vyjadřují poznámkou, že jste žena, kterou zajímá pouze práce.
Dalším nelehkým úkolem, který na sebe strhává velkou pozornost, je téma „děti“. V současné době se ze všech stran valí na ženy přesvědčení, že čím dříve se do mateřství pustí, tím je to lepší a v podstatě i správnější. Tento nátlak na vás může působit v případě, že o dětech ještě nepřemýšlíte a na otázku „Kdy přijdou na řadu děti?“ budete odpovědět „Později“. Nikomu do toho bezpochyby nic není, ale stejně se nevyhnete narážkám na to, že máte špatně stanovené hodnoty v životě.
podnikavá žena

Všechno jednou přijde

Je úctyhodné, že jako svobodná žena myslíte v první řadě na důkladné zabezpečení sebe samotné, ale i na budoucnost, která vám může mnoho usnadnit v případě, že jednou na chvíli na kariéru zapomenete. Mnoho žen tím získá drahocenné zkušenosti, lepší posty v práci, finanční zabezpečení, ale i snazší návrat do zaměstnání, pokud stráví nějaký čas doma na rodičovské dovolené.
Díky tomu, že budete mít za sebou kapitolu života, kterou jednoduše promarnit nechcete – tedy kariéru, později nebudete mít žádné výčitky svědomí, že jste v životě nestihla přijít na to, kdo vlastně jste. Rovněž budete vědět, že jste nejlepší roky vašeho života zaměřila na práci, která vám byla přínosem a do které se po tom, co se rozhodnete mít děti, můžete kdykoliv vrátit a pokračovat tam, kde jste začala.