1. Vlasy mastné a zplihlé
Patříte mezi ty, kterým se vlasy mastí až příliš? Jsou pak zplihlé a donutí vás mýt si je téměř každý den. Chyba! Čím častěji si vlasy budete mít, tím více se budou mastit. Je tedy třeba zvolit vhodný šampon – tedy pro mastné vlasy nebo pro vlasy s objemem – a použijte ho při mytí pouze jednou! Nepoužívejte žádný kondicionér, protože právě on vlasy příliš zmašťuje. Vyhněte se i různý vlasovým maskám či kúrám. Doporučuji kopřivové „vodičky“, které se dají sehnat za pár korun skoro v každé drogerii.
kartáče na vlasy
2. Vlasy velmi suché
Pokud máte vlasy suché a lámou se, je pak vhodné mýt je o něco častěji, i když se vám zdá, že to vaše vlasy nepotřebují. Zkraťte tedy interval umytí alespoň o 1 den. Důležité je samozřejmě správný výběr šamponu (pro suché vlasy), vhodný kondicionér a různé vlasové kúry nebo masky. Zásadně vlasy nefoukat! Nechat je pouze přirozeně uschnout. Zamezte též používání laků nebo barev na vlasy. To vaše vlasy ještě více vysušuje.

3. Vlasy s lupy
Péče o vlasy s lupy je velmi podobná péči pro vlasy suché, protože spolu tyto problémy souvisí – nadměrné přesušování vlasů foukáním, používání nesprávných výrobků na vlasy nebo jen nepravidelné mytí. Navíc používejte po umytí lehké olejíčky proti lupům, které se vmasírují do vlasů a již nesmývají. Tyto olejíčky pokožku hydratují a přestane se tak odlupovat.

4. Vlasy neposedné a nepoddajné
Takové vlasy zkrotíte speciálním šamponem, který je přímo pro tento typ vlasů. Nezapomeňte si k němu přikoupit kondicionér, protože ten si umí s tímto problémem skutečně poradit. Vlasy často rozčesávejte a poté použijte olejíček do vlasů, který opět koupíte v každé drogerii za pár korun. Díky tomu budou vlasy držet na svém místě. Pro vytváření složitějších účesů je pak pro vás nezbytný lak na vlasy.
sušení vlasů fénem
5. Vlasy barvené
Barvené vlasy jsou skutečně problémem. Pokud nemáte nějakou speciální barvu na vlasy, která je přírodního charakteru a neničí vlasový folikul, pak vaše vlasy JSOU poškozené. Je třeba zvolit šampon, kondicionér a vlasovou masku pro barvené vlasy, které zachovají nejen vaši barvu ale také „optické zdraví“ vašich vlasů. Nicméně barva na vlasy skutečné zdraví vlasů ničí a doporučuji tedy vlasy nebarvit, pokud se chcete vyhnout následkům jako jsou suché vlasy, lupy, lámání vlasů nebo roztřepené konečky.

ŠAMPON JE ZÁKLAD
Nejspíš se divíte, proč všude zmiňuji šampon. Šampon je základ a není správné jeho výběr podceňovat! Právě on „upravuje“ vlasy, protože se používá při mytí vlasů, kdy se otevře povrch vlasu a šampon tak může reagovat lépe než jakékoliv výrobky po umytí. Může však vlasy také poničit a proto je třeba vybrat opravdu ten správný.

GENETIKA JE MOCNĚJŠÍ, NEŽ SE ZDÁ
Podle nejnovějších výzkumů je prokázané, že genetika dokáže velké divy – určuje tak, zda máte vlasy vlnité nebo rovné, zda mají tendenci se mastit nebo naopak být suché. S tímto předpokladem bohužel nic nenaděláme, ale stále je možné vlasy zkvalitnit a „tendence vlasů“ zmírnit, tak abyste byli se svými vlasy spokojeni.