Podle mnohých názorů je nedostatek ženských autorek v tomto žánru způsoben tím, že jejich příběhy zkrátka nejsou tou „bombou“, co všichni hledáme. Prolistujte však nabídku trhu, zajděte do místního knihkupectví – kolik z nich má ženskou autorku? Přitom ony jsou zdroj těch velkých nápadů, které daly vzniknout slavným filmům.
milostný příběh
Mnoho z nich už jistě znáte – J.K.Rowlingová (Harry Potter), Margaret Atwoodová (Příběh služebnice) a Diana Gabaldon (Cizinka) jsou za vznikem některých populárních filmů i televizních seriálů dnešní doby, ale je i mnoho dalších, které čekají jen kousek pod hranicí toho, aby si jich někdo všiml a udělal z jejich příběhu velký třesk.
Rainbow Rowell
Rainbow už své jméno proslavila jako autorka novel Eleanor & Park a Fangirl. V této knize se dočtete o mladém mágovi, chlapci Simonovi Snowovi. Ačkoliv se značně inspirovala světem Harryho Pottera, vytvořila fascinující dílo o škole kouzel a Snowovými potížemi coby „vyvoleného“.
Kameron Hurley
Její první novela byla vydána v roce 2010, velice rychle ale získala na popularitě. Mezi její série patří The Worldbreaker Saga, Bel Dame Apocrypha Series a The Stars are Legion. Získala dvě ceny Hugo a Locus a dostala se mezi finalisty u cen Arhura C. Clarka a Nebula Awards.
Nnedi Okorafor
Okorafor exceluje jak v tvorbě pro dospělé, tak ve spojení sci-fi, fantasy a magie v africkém prostředí, jehož kultura je mistrovsky zakomponovaná do díla. Její první dílo, Who Fears Death, vyhrála cenu Fantasy za nejlepší novelu.
kniha o přírodě
Malinda Lo
Po tom, co si vybudovala kariéru jako autorka pro AfterEllen, pustila se do literární scény v roce 2009 s dílem Ash, lesbickým převyprávěním příběhu Popelky, které získalo mnoho nominací, včetně cen Andre Nortona. Když napsala podobný příběh, Huntress, vytvořila i dva sci-fi thrillery, Inheritance a Adaptation.