Neznalý člověk by mohl snadno propadnout dojmu, že je takový dejme tomu zahradní (ale logicky i jakýkoliv jiný) bazén jenom docela obyčejnou nádrží, do níž se napustí voda, k níž patří nanejvýš tak ještě nějaké schůdky a skokanský můstek, respektive bloky.
Ovšem pravý opak je pravdou. Bazén – má-li tedy tento sloužit jako bazén – toho potřebuje daleko více. Je to učiněná velká stavebnice, poskládaná z mnoha zařízení, jež jsou rovněž sestavena z nejednoho dílu.
Patří k němu třeba i filtrace či vysavač bazénového dna, které se starají o to, aby byl celý bazén čistý, plný průzračné vody. A z čeho jsou tato dvě zařízení poskládána?

hadice

Filtrace je vlastně zásobník na písek, skrz který se filtruje voda, vysavač nástavec, který do sebe na jednom konci vcucne špínu a na druhém ji zase někam vypustí.
A aby se tu mohla voda filtrovat nebo aby se měla jak odvést, nemohou u těchto a nejen těchto zařízení chybět ani hadice k bazénové filtraci.
Což je logické. Protože čím jiným byste chtěli do filtrace vodu přivádět, ne-li hadicí? A čím jiným byste ji pro změnu chtěli odvádět z bazénového vysavače, ne-li rovněž toutéž ohebnou trubicí? Náhradu nehledejte, jen byste takovým přemítáním zbytečně ztráceli čas a alternativního výsledku se stejně nedobrali.
Hadice jsou zkrátka pro normální existenci bazénů nezbytné. A to nejlépe hadice vyrobené z kvalitního plastu, sloužící k flexibilnímu propojení jednotlivých částí bazénové technologie a bazénového příslušenství. Takové, které dlouhodobě odolávají působení bazénových přípravků, povětrnostním vlivům i mechanickému poškození a na které se tak lze spolehnout.

hadice k bazénu

Dokonalé hadice k bazénu se prodávají ve standardních délkách a lze jich podle potřeby k sobě spojit potřebné množství, takové, aby posloužily svému účelu. A to nejen u již zmíněné filtrace či bazénového vysavače, ale třeba i u solární sprchy nebo při napouštění a vypouštění bazénové vody a podobně.
A proto na ně nezapomínejte. Bez hadic totiž nebude e koupání v bazénu nikdy ideální. A nejednou ani možné.