Velkým mýtem pasivního příjmu je, že se jedná o pravidelné získávání financí bez jakéhokoli snažení. Energii musíte nejprve věnovat, abyste ji mohli čerpat zpátky. Je to vlastně investice do vlastní budoucnosti.  
kontrola rozpočtu

·         Pro lidi s kreativním duchem

Vytvořte produkt. Ať už se jedná o knihu, e-book, online kurzy nebo prodávání licencí k vašim fotografiím, najděte, co vám jde a zkuste to. Na světě má dnes přístup k internetu na 4,4 miliardy lidí. Stačí najít správnou cílovou skupinu. Podrobnější informace pro vytvoření online kurzu naleznete například na webu Vímvíc. Pokud bravurně ovládáte angličtinu a chcete zkusit pisálkovství, koukněte na HubPages, zde dostáváte část provize z reklam.
peníze na stromě

·         Pro lidi s penězi

Tady je to o něco riskantnější než v předchozím případě, protože kromě času můžete podstoupit i riziko ztráty peněz. Zhodnotit je můžete například koupí a pronájmem nemovitosti nebo investováním do dividendových titulů na burze. V tomto případě je nutné vše podrobně sledovat. Může se vyskytnout nespolehlivý nájemce, korporátní firmy také mohou dividendy zrušit nebo postupně snižovat.
večerní romantika

·         Pro každého

Jednoduchou změnou denních návyků můžeme generovat pasivní příjem i činnostmi, které již děláme! Mluvím třeba o čerpání odměn z placení kartou, používání specifických prohlížečů na internetu, používání aplikací v chytrých telefonech pro marketingové účely. Musíte se však smířit s tím, komu všemu posíláte svá data.  

·         Pro studenty

Většina z nás, kteří studentská léta zažili, známe věčný boj s financemi v průběhu měsíce. Mojí radou pro studenty je – prošmejděte webové stránky a směrnice vaší školy/fakulty/katedry a hledejte sekci „Stipendia“. Dnes kromě prospěchových stipendií existují i stipendia na ubytování, dojíždění nebo pro plnění jazykových certifikátů. Zjistěte, co se pro vás z nabídky hodí. Většinou se jedná o několik stovek měsíčně nebo tisíců jednorázově.