S létem přichází i více slunce a sním zase vyšší teploty. A vyšší teploty nás nutí svléknout se do plavek a jít se alespoň jednou za čas zaplavat. V případě, že máte doma vlastní bazén, máte to ještě daleko jednodušší. Nemusíte nikam chodit, prostě jen vylezete z domu a skočíte šipku do vody. Musíte si však dát pozor na to, aby ta voda byla použitelná. Právě v době, kdy jsou ty nejvyšší teploty, se také v nejvyšší míře množí bakterie, a to i v bazénové vodě. A ty byste rozhodně neměli podceňovat. Mohou narušit vaši imunitu a podlomit vám zdraví. Lepší, než se koupat s rozličnými nebezpečnými mikroby je daleko lepší je prostě vyhubit. Stačí k tomu jen ta správná dezinfekce.
kreslený bazén

Chlorové přípravky

V případě, že netrpíte chronickými kožními nemocemi nebo nemáte až příliš přecitlivělou pokožku, měli byste si jako dezinfekci do bazénu zvolit chlór. Je levný a efektivní. Splňuje tedy vše, co člověk od dezinfekčních preparátů očekává. Když navíc pominete jeho nepříliš příjemný odér, stává se z něj dokonalý bojovník proti všelijakým bakteriím. Dokáže ale rovněž zatočit i s řasami, které se v bazénové vodě také jednou za čas mohou rozmnožit. Jde tak o skvělé řešení, které se vám určitě bude dokonale zamlouvat.
pěna na plavání

Aplikace

Stejně jako jiné druhy bazénové dezinfekce, i preparáty s obsahem chloru se prodávají v několika verzích. Můžete si koupit přípravek v podobě granulí, prášku nebo tablet. Právě poslední zmiňovaná forma se používá nejčastěji. Má hned dva důvody. Tím prvním je, že se se snadno aplikuje. Prostě nasypete dostatečnou dávku do plováku a necháte dezinfekci působit. Nic jiného pro čistou vodu v podstatě dělat nemusíte. Druhým důvodem je fakt, že tyto tablety obsahují i jiné složky, které jsou rovněž prospěšné, například změkčují vodu, aby se na bazénových částech netvořily žádné usazeniny .