Harry James Potter

            Harry Potter se narodil 31. července 1980 v Godrikově dole. Měl milující rodiče Jamese Pottera a Lily Potterovou rozenou Evansovou. Jeho kmotrem se stal Sirius Black, který byl nejlepším kamarádem jeho otce. Život byl perfektní, měli doma kočku a jeho dokonalý dárek k prvním narozeninám bylo malé létající košťátko, na kterém se pořád po domě proháněl. Už od útlého věku bylo jasné, že zdědí vlohy po svém otci, který byl vynikající hráč famfrpálu. Ale za dveřmi této idylky bylo velké nebezpečí a díky věštbě, která byl vyřčena se měl celý život této rodiny brzy změnit.
harry potter se sovou

             Zlý čaroděj Lord Voldemort, který se rozhodl zničit tu jedinou hrozbu, která by mohla zmařit jeho plány na ovládnutí a podrobení celého kouzelnického světa, se jednoho večera objevil v Godrikově dole. Nemilosrdně zavraždil Jamese Pottera, který dokonce neměl ani v ruce hůlku, a také zabil milující matku, která obětovala svůj vlastní život pro záchranu svého jediného syna. Lord Voldemort pohrdal vším co považoval za slabost, včetně lásky, nepočítal s tím, že právě láska ho dokáže porazit a zbavit všech sil. Ale byla to oběť Lily Potterové a její silná mateřská láska, která dokázala odolat jeho kouzlům. Harry Potter byl pod ochranou a když se ho zlý černokněžník pokusil zabít, kletba se obrátila proti němu.

              Malý Harry zůstal sám, jeho kmotr byl obviněn z vraždy a rodiče zemřeli při ochraně svého syna. Albus Brumbál se rozhodl svěřit dítě do péče jeho tety. Sestra Lily nenáviděla kouzla. Malého Harryho si vzala, ale každý den mu dávala najevo, jak moc ho nemá ráda. Harry vyrůstal sám, v rodině, která ho nechtěla a neměl ani tušení, že je čaroděj a jak moc znamená pro celý kouzelnický svět.

Hermiona Jean Grangerová

            Hermiona Grangerová se narodila 19. září 1979 do rodiny mudlovských zubařů v Londýně. Ona ani její rodiče nevěděli, že čáry a kouzla existují, nebo že existuje zlý čaroděj, který nenávidí lidi jako jsou ona a její rodiče. Osoby, které nekouzlí a které nemají čistou kouzelnickou krev. Hermiona se vždy cítila jiná, proto neměla moc kamarádů. Když ji přišel dopis z Bradavic, byl to pro ni a její rodiče obrovský šok, ale to nezmírnilo její nadšení. Konečně pochopila, kam patří a kde je její místo.
harry potter v bradavicích

Ronald Bilius Weasley

            Ron Weasley se narodil 1. března 1980 a na rozdíl od Harryho a Hermiony věděl o kouzlech. Jeho rodiče Arthur a Molly byli čistokrevní kouzelníci, ale všichni jim říkali krvezrádci. Bylo to proto, že neuznávali nadřazenost kouzelnické rasy. Ron má 5 starších bratrů a jednu mladší sestru. Celý svůj život čekal na dopis z Bradavic a nemohl se dočkat až vystoupí ze stínů svým sourozenců.

 

Nikdo z nich netušil jak velký osud a napínavý životní příběh je čeká!