Potřebujete si vybavit dům, děláte rekonstrukci nebo vám jen starý nábytek dosloužil? Hledáte, jak ušetřit a přitom chcete něco nového? Určitě to jde. 

Nový nábytek můžete do domu nebo na zahradu pořídit i levně – Jak to ale udělat? 

Všechno dnes stojí opravdu hromadu peněz, a pokud jste navíc kupovali právě nový dům nebo jste si ho pronajali, možná, že na to padly veškeré vaše úspory. Potřebujete si ale dům vybavit a na nový nábytek už příliš moc peněz nezbývá? To vůbec nevadí, protože k pěkným věcem se můžete dostat i jinak. Nemusíte hledat jen v obchodech, zkuste sílu internetu nebo se poptejte přátel. Stačí pár úprav a domov si můžete zařídit i velice levně. 

křesla v novém kabátku

Nemáte to? 

Lidé, když mohou, tak nakupují. Nakupují nové věci a ty staré buď schovají, nebo je prodávají. A toho se dá dost dobře využít. Pokud něco nutně sháníte, nemusíte to shánět jen v obchodech, kde za to utratíte moc peněz. Zkuste se zeptat právě svých známých a rodiny. Třeba má někdo něco schované ve sklepě a mohl by vám to dát nebo za malou úplatu přenechat. Stejně tak se někdy stačí porozhlédnout po internetu. Řada lidí totiž nabízí věci jen za odvoz nebo za malou odměnu, pak už jen stačí věc si osobně vyzvednout a odvézt si ji. Skutečně to funguje, a když budete hledat, zjistíte, že s takovými nabídkami se v dnešní době doslova roztrhl pytel. 

stolek z palet

Stačí málo a interiér bude jako nový

Navíc i starší věci, které pořídíte z druhé ruky, na internetu nebo v bazaru, se dají upravit a používat dál. Šikovní kutilové ale i ti méně zdatní jedinci dokážou za pár chvil proměnit již použité věci v něco nového a neokoukaného. U dřeva stačí nový nátěr, využít se dají dokonce i palety jako nábytek do domu nebo na zahradu. Stačí někdy jen experimentovat. Někdy by totiž člověk nevěřil, co všechno se těm druhým nehodí, ale vám by se to možná hodit mohlo. 

Pokud budete recyklovat staré věci, nejenže hodně ušetříte, ale budete se chovat i ekologicky. Jen je potřeba si všechno předem prohlédnout, malé nedostatky se dají šikovně zamaskovat, ale některé vady mohou ohrozit používání věcí.