Účetnictví v Praze 9 mě překvapilo svou rychlostí vyřízení a kvalitním profesionálním přístupem. Líbí se mi i jejich obchod služeb. Je krásně vkusně zařízený a nemá žádné zbytečné rušivé prvky. Mám moc ráda minimalismus právě tato firma účetnictví je opravdu krásná na pohled. Ten, kdo ji navrhoval, musel být opravdu hodně šikovný a mít velký a dobrý vkus. Víte, ale účetnictví není jen tak, není tak jednoduché, jak si člověk myslí. Já se musím přiznat, že jsem si myslela, že účetnictví bude hračka a naučím se ho hned. Ovšem jsem se škaredě pletla. Inu, člověk se někdy dost mýlí, například jako já. Měla jsem za to, že během dne na kurzu všemu ihned porozumím.

Účetnictví je o penězích.

Jenže to byl velký omyl. Za ty tři hodiny jsem nepochytila skoro nic, všechno pro mě bylo hodně složité a těžko pochopitelné, že jsem si říkala, že to asi vzdám. Nechtělo se mi tak moc učit, ale pak jsem si řekla, že je to alespoň výzva. Moc ráda překonávám samu sebe, a právě toto bylo pro mě úplně ideální. A tak jsem si nakoupila tři knihy o účetnictví a včetně jednoho pracovního sešitu, kde jsem si chtěla všechno procvičovat. A musím říct, že odborné knihy mi moc pomohly. Trvalo sice dva měsíce, než jsem knihám dokonale porozuměla, ale musím říct, že zase ke kurzu jsou tyto knihy hodně dobré a těžko bych pak asi celý kurz účetnictví dokázala dodělat.

Účetnictví není úplně jednoduché

Nyní to mám za sebou. Celý kurz trval půl roku a musím říct, že účetnictví hodně dobře ovládám. Nyní jsem ve firmě zaměřující se na papír, kde jsem jako účetní. Sice nepracuji úplně sama, jsem tady na zaučení. A pokud všechno půjde skvěle, tak do roka mohu pracovat už úplně sama. Myslím, že bude fakt prima, až mi budou ve firma všichni věřit. Vím, že důvěra se těžko nabývá, a tak musím na všechno opatrně. Nechci nic uspěchat. Navíc je jasné, že když pracujete rychle a zbrkle, že děláte chyby, a to já taková být jistě nechci. Raději si všechno udělám pomalu a v klidu a budu mít jistotu, že jsem nic nezanedbala a budu ráda, když budou se mnou spokojení. Více informací o účetnictví je zde na našem webu.