Koupit si dnes na zahradu plovací plochu už nemusí být taková rána do rozpočtu co dříve. Hodně tomu pomáhají nadzemní bazény, které jsou velmi levné.

Plavání je vhodné jen v čisté vodě

Pokud máte u domu zahradu a chybí vám na ni nějaká vhodná koupací plocha, měli byste si ji co nejdříve zařídit. I toto léto, zdá se, bude pořádně teplé a je dobré mít nějaký zdroj osvěžení hned vedle svého obydlí. Samozřejmě, že můžete chodit na místní koupaliště, případně k rybníku, přehradě či jiné blízké vodní nádrži, ale není to ono. V případě, že se bojíte, že realizace vodní plochy bude až příliš drahá, můžete tyto obavy ihned hodit za hlavu. Není potřeba kupovat tradiční zapuštěný bazén. Pro občasné osvěžení v parném létě vám bohatě postačí nadzemní verze, která je násobně levnější.

Čistá voda

Má jen dva nedostatky – může ničit designovou celistvost zahrady a není moc velký. Ani jedno by nemělo příliš vadit. Jedná se o prvek, který by na zahradě chybět neměl. Chcete-li si koupací plochu ale užívat co nejvíce, nesmíte zapomínat ji chránit před znečištěním. To se provádí hlavně pomocí speciálních chemických preparátů.

Tím nejpoužívanějším v naší zemi je rozhodně chlór v mnoha svých podobách. Nejedná se o nic extra, ale rozhodně to funguje. Za ty peníze je to skvělá záležitost, která vaši vodu dokonale. Chce to samozřejmě dodržovat pokyny uvedené na obale. Někdy však chlór může být problematický. Hlavně když máte vy nebo někdo z rodiny citlivou pokožku či ekzém, nedoporučuje se být s ním v kontaktu. Ovšem i toto má řešení, a sice použití přípravku na jiné bázi, třeba na bázi aktivního kyslíku. Máte-li peníze na rozhazování, můžete si pořídit zásoby mořské soli. Ovšem pozor, bez solonizační jednotky sůl příliš jako dezinfekce nefunguje.

Plavecký bazén

Ochrání i zahřeje

Na chemické úrovni je možné udržovat vodu čistou skutečně velmi efektivně, ale je také potřeba zajistit, aby do ní zbytečně nepadaly různé obaly od bonbónů a jiné nečistoty, které může přinést vítr. K tomu dobře poslouží solární plachta, kterou zakryjte hladinu vždy na večer, kdy už se nikdo koupat nebude. Tato plachta je navíc speciální i v tom, že během dne může zahřívat vodu.