Jste hubení? Jste příliš hubení? Nevíte, zda máte správnou hmotnost? Pokud nevíte, máme pro vás malé řešení, jak si svoji hmotnost ověřit. V podstatě je to velmi jednoduché. Ke zjištění vaší, nebo někoho jiného, správné hmotnosti, slouží takzvaný bmi index Bmikalkulacka.cz. BMI index, nebo také BMI hodnota, je číselné označení, které označuje, zda máte správnou hmotnost či nikoliv. Jedná se o výpočet. Častokrát jsou díky speciálnímu vzorci tvořeny i speciální online kalkulačky. Do předem připravených polí je nutné zadat pohlaví, výšku, hmotnost a věk. Následně kalkulačka vrátí hodnotu, která je rozhodující.

zdravé jídlo

Díky této online kalkulačce můžete snadno odhalit například poruchy příjmu potravy. Nic o nich nevíte? Potom byst měli určitě zpozornět. Poruchy příjmu potravy velmi úzce souvisí jak s psychickými problémy, tak se špatnými stravovacími návyky. Častokrát se tak jedná o tichého zabijáka, kterého je velmi těžké odhalit.

dietní jídlo

Asi nejrozšířenější poruchou příjmu potravy je anorexie. Jedná se opravdu o královnu mezi nemocemi svého druhu – bohužel. Jedná se o velmi nebezpečnou nemoc, která je typická tím, že postižená osoba přestane úplně jíst. Díky tomu dochází k naprostému vyčerpání organizmu. Mnohokrát tato nemoc končí v nemocnici, kde je zapotřebí osobu léčit nejen na úrovni správných stravovacích návyků, ale i u psychiatra.

Bohužel už již dávno neplatí ani to, že jsou tyto nemoci výsadou žen. Především v posledních letech jsou touto nemocí postiženi muži. Nejvíce ohroženou skupinou jsou modelové, zpěváci, nebo i sportovce – jako například žokejové, nebo krasobruslaři. Pokud tedy máte ve vašem okolí nějakého muže, o kterém si myslíte, že by toto nemocí mohl trpět, opravdu tomu tak může být. Na pozoru se tak určitě mějte u obou pohlaví a v každém věku a pokud jen trochu můžete, neváhejte komukoliv pomoci.