Jestliže máme pravidelný příjem, tak z něj musíme řádně odvádět daně, protože jinak hrozí vysoké pokuty. Jednou za rok se to dá rozhodně přežít.

Daňová povinnost

Pravidelný příjem

Abychom měli z čeho platit všechny výdaje a mohli si dovolit jisté radosti, tak je potřeba mít dostatečný finanční příjem každý měsíc. To znamená, že jsme buď někde zaměstnaní, pracujeme na OSVČ či vlastníme firmu. U všech těchto variant většinou platí, že musíme odvádět daně. Jedná se totiž o příjem, který není jednorázový.

finanční náklady

Daně jsou velmi důležité pro chod státu, protože ten musí mít z čeho platit třeba školy, protože vzdělání je rozhodně velmi důležité. Když jsme zaměstnanec, tak to máme nejjednodušší, protože většinou tu bývá člověk, který se stará o finance a zároveň dělá i daňová přiznání. Když děláme sami na sebe, tak už je to něco složitější, přičemž řada podnikatelů tyto povinnost nemá ráda. Proto je důležité vést si poctivé účetnictví a při daňovém přiznání dávat pozor, abychom formuláře vyplnili správně. Kdyby přišel finanční úřad na nedostatky, tak musíme částku doplatit, a ještě zaplatit pokutu.

Vyplňování formuláře

Co se týká daní, tak máme mnoho úlev, přičemž mezi jednu řadíme, když máme práci na DPP, protože můžeme podepsat prohlášení daňového poplatníka u jednoho zaměstnavatele, kdy nám to může vyjít tak, že ve finále nebudeme muset platit žádnou daň. Dále jsou tu různé zvýhodnění, k čemuž potřebujeme potřebný dokument. Do této kategorie můžeme zařadit například potvrzení o studiu.

papírové bankovky

Když jsme podnikatel, tak musíme vyplnit všechny příslušné kolonky a uvést pravdivý celkový příjem za dané období. Musíme uvést i nezdanitelné částky. Abyste tohle všechno měli snazší, tak jsou na internetu videa i s popisem jednotlivých částí, a proto můžete postupně takto jít a vyplňovat jednotlivé části. Mnoho lidí tuto práci dělá nerado, takže to přenechá a někom, kdo to umí. Cena za zhotovení daňového přiznání nemusí být nijak vysoká, takže je jenom na Vás, jestli to zvládnete sami, nebo to necháme na někom jiném.